Main
Leyli&Vilém
Vilém
Austria
Azerbaijan

Keňa 2001 - díl pátý

 

bullet

Pátek 24.8. - Masaiové

A opět zebry a opět žirafy, další antilopy. Abychom neotupěli, všímáme si detailů. Každá zebra je trochu jiná, otisky prstů přes celá záda... Lví hřívy, žirafí růžky, supí krky, sloní uši, pštrosí chmýří, buvolí chřípí.

Odpolední program je ale docela jiný a zajímavý. Návštěva vesnice kmene Masaiů...

Z ceho je asi postavena chatrc v pozadí?

Brzy nabýváme dojmu, že masaiská kultura nestojí na hliněných nohách, nýbrž na kravských lejnech. Přesvědčila nás o tom návštěva masaiské chatrče. "Z čeho je postaven tento dům?" "Z kravských lejn," zní odpověď. "Z čeho je udělána ta pec?" "Z kravských lejn." "Z čeho je uplácána ta postel, na které sedíme?" táže se nervózně Robert. "Z kravských lejn," trvá na svém Masai. "A z čeho je uvařen ten čaj...?" Pozdě, Andrejka už se napila...

Pozde, Andrejka už se napila...

Masaiky jsou barevné a prsaté.

Masaiové nejsou potrhlí. Mají jenom sem tam protrhlé uši.

 

Masaiský chlapecek je nejen pastva pro objektiv, ale i pro mouchy...

 

bullet

Sobota 25.8. - On the Road

Vyrážíme časně zrána na lov tzv. "plaché zvěře". Zvířátka jsou ale asi plašší, než se čekalo. Neviděli jsme ani jedno. Samozřejmě nepočítám ty tisíce zcela krotkých buvolů, zeber, antilop, slonů a žiraf. Honza stále fotí. Asi 10. film. Elán mačkat spoušť ho neopouští a neopouští. Chce mít neúprosně všechny zdejší živočišné druhy dokonale a navždy bez milosti zaevidované ve svém fotoalbu. Chybím mu, tuším, už jen grantova gazela zezadu a půdorys masaiské žirafy. Nakonec se však unaví i on a my sledujeme všechny ty divy a zázraky apaticky skrze zaprášené okénko. Potkáváme další smečku lvů, ale už se ani nezvedáme. Znuděně na sebe s lvíky koukáme. Vracíme se zpět do kempu, snídáme a vyrážím na sever k jezeru Nakuru.

On the road

Zpátky ] Kenya 1 ] Kenya 2 ] Kenya 3 ] Kenya 4 ] [ Kenya 5 ] Kenya 6 ] Kenya 7 ] Mapa ] Fotky ]

Zpátky
Kenya 1
Kenya 2
Kenya 3
Kenya 4
Kenya 5
Kenya 6
Kenya 7
Mapa
Fotky